NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Авансцена Васил Петров отбелязва 30 години в музиката с турне The Best of
5242
Авансцена

Васил Петров отбелязва 30 години в музиката с турне The Best of

Васил Петров отбелязва 30 години в музиката с турне, наречено The Best of, заедно с Врачанската филхармония, с диригент Христо Павлов, съобщават от екипа на изпълнителя. Концертите започват от Варна на 9 август, следват 10 август – Каварна, 11 август – Попово, 12 август – Велико Търново, 13 август – Сливен, 14 август – Кърджали, 15 август – Черноморец, 16 август – Несебър, 17 август – Бургас, 18 август – Поморие, 19 август – Свети Влас, и 1 септември – Пловдив.  В програмата на концертите са любимите песни на Васил Петров от различни негови албуми, като за първи път ще има и поредица от латино теми (Besame mucho, Quando, Quando, Quizas Quizas Quizas), както и познатите, и обичани, но в напълно нови аранжименти авторски „Другият“ и „Подслон в дъжда“, поп класиките Killing me softly, Can`t take my eyes of off you, френската класика на Мишел Льогран – I will wait for you, знаковите песни на The Beatles като Yesterday, Michelle, рок класиката Soldier of fortune и евъргрийните на Франк Синатра – My Way,  Fly me to the moon, Strangers in the night, New York, New York и още теми от 14-те му албума, записани през годините.  Специален гост в програмата е цигуларката с награди от международни конкурси Зорница Иларионова

| 04 Юли 2024, 13:50 ч.
Васил Петров отбелязва 30 години в музиката с турне The Best of
Васил Петров отбелязва 30 години в музиката с турне The Best of
Снимка © DFA

Васил Петров отбелязва 30 години в музиката с турне, наречено The Best of, заедно с Врачанската филхармония, с диригент Христо Павлов, съобщават от екипа на изпълнителя.

Драмата „Шогун“ спечели най-много съпътстващи награди „Еми“ в историята за един сезон на телевизионен сериал - 14, на церемония в неделя вечерта, съобщи АП.

„Мечката“ бе отличен със седем съпътстващи награди „Еми“, включително за най-добра гостуваща актриса в комедиен сериал, която бе връчена на Джейми Лий Къртис. 

Съпътстващите „Еми“ (Creative Arts Emmy) са част от наградите „Еми“, които се присъждат за технически постижения в американските телевизионни програми. Обикновено те се връчват на служители зад кулисите, като дизайнери на продукции, декоратори, видеомонтажисти, дизайнери на костюми, оператори, кастинг режисьори и звукорежисьори. Към тях спадат и награди за анимационни програми, реклами и гостуващи актьори.

Водещите цяла вечер повтаряха „Шогун“ в театър „Пийкок

Изложба по повод 105 години от рождението на Николай Хайтов представя 17 пана със снимки на рисунки по творби и филми на автора.

Експозицията в народното читалище "Алеко Константинов - 1907", в село Марково, община Родопи, бе открита от сина на писателя - Здравец Хайтов, и кмета на селото Десислава Терзиева.

"Изложбите по повод годишнината са три. Идеята е те да пътуват и да бъдат представяни в различни части на Родопите. Това са изложби с плакати по класическите филми и пиеси на Хайтов, дърворезби и илюстрации на ученици, избрани след конкурси на фондация "Памет". Публиката от Смолян, Чепеларе, с. Яврово и Куклен вече се запозна с творбите, предстои те да бъдат представени на още места“, каза Здравец Хайтов.

По думите му творбите на учениците са съвременният прочит на разкази, писани преди повече от 50 години.

През 2017 година фондацият

Танцовият състав “Луди млади” към Средно училище “Сава Доброплодни” в Шумен спечели бронзов медал на финалите на Dance World Cup в чешката столица Прага, в конкуренцията на 40 състава от 37 държави, съобщи хореографът на формацията Борис Иванов.

По думите му тридесет и двамата танцьори от „Луди млади“, на възраст от 14 до 21 години, са представили на световното първенство по танци две изпълнения – „Средногорци" и "Пирински танц". Първото е на доц. Георги Хинов, а второто е по моя хореография, отбеляза Иванов и благодари на своите възпитаници, на ръководството на училището, на настоятелството на учебното заведение и на всички, подпомогнали участието на танцьорите на „Луди млади“ на най- престижния световен форум за танци.

Борис Иванов и танцьорите от състава ще дадат пресконференция в Националния пресклуб в Шуме

Международният конкурс „Дунава, толкова син – един евъргрийн в нова светлина“ търси нова съвременна филмова интерпретация на валса на Йохан Щраус „На хубавия син Дунав“, съобщиха от Община Виена/ Международни офиси - София.

"На хубавия син Дунав" е една от най-известните музикални композиции в света, оставила трайна следа и в историята на киното. Валсът многократно е участвал в създаването на емблематични филми като „Гранд хотел“ с Грета Гарбо и „2001: Космическа одисея“ на Стенли Кубрик.  

В столицата на Австрия 2025 година е обявена за Година на Щраус, припомнят от Община Виена/Международни офиси - София. Виенският фестивал за късометражно кино Vienna Shorts и компанията „2025 - година на Йохан Щраус“ търсят съвременни кинематографични интерпретации, за да покажат популярното музикално произведение в нова светлина. В конкурса могат да участват музикални видеокли

Йоанна Русева – цигулка, и Гийом Венсан – пиано, ще свирят на 22 юни в камерна зала "България", в рамките на 55-ото издание на "Софийски музикални седмици", съобщават от екипа на фестивала.

По думите им музикантите ще поднесат разнообразна музикална програма, изпълнена с виртуозност и осезаема емоционалност, посветена на жените композиторки и изследваща уникалния стил и изказ на Клара Шуман, с необичайния й хармоничен език и оригинален почерк. Поетиката на Алма Малер е следващият обект.

Втората част проследява пътя на няколко големи авторки от ХХ век – Галина Устволская и Адриана Хьолски с български премиери на творбите им.

Концертите започват от Варна на 9 август, следват 10 август – Каварна, 11 август – Попово, 12 август – Велико Търново, 13 август – Сливен, 14 август – Кърджали, 15 август – Черноморец, 16 август – Несебър, 17 август – Бургас, 18 август – Поморие, 19 август – Свети Влас, и 1 септември – Пловдив

В програмата на концертите са любимите песни на Васил Петров от различни негови албуми, като за първи път ще има и поредица от латино теми (Besame mucho, Quando, Quando, Quizas Quizas Quizas), както и познатите, и обичани, но в напълно нови аранжименти авторски „Другият“ и „Подслон в дъжда“, поп класиките Killing me softly, Can`t take my eyes of off you, френската класика на Мишел Льогран – I will wait for you, знаковите песни на The Beatles като Yesterday, Michelle, рок класиката Soldier of fortune и евъргрийните на Франк Синатра – My Way,  Fly me to the moon, Strangers in the night, New York, New York и още теми от 14-те му албума, записани през годините. 

Специален гост в програмата е цигуларката с награди от международни конкурси Зорница Иларионова. Тя ще партнира на Васил Петров в няколко песни и ще представи класически и филмови теми, отличени с „Оскар“. За джаз линията се грижат Йордан Тоновски (пиано), Христо Минчев (бас) и Кристиан Желев (барабани).

Три седмици след премиерата му „Аз, проклетникът 4“ продължава да е начело на зрителския интерес, сочат обобщените данни от киносалоните. Приключенията на Гру, който заедно с част от миньоните трябва да се справи с хлебарко-подобния злодей Максим Ле Мал, са гледани вече от 107 273 зрители и има 1 325 655 лева от продажби на билети.

На втора позиция е друга анимация – „Отвътре навън 2“, който е по екраните вече месец и половина. Как към познатите вече Радост, Тъга, Бяс лют, Страх и Отврат, се присъединява Тревожност, са разбрали общо 157 705 зрители, а приходите от билети са 1 942 833 лева.

Трети по ред е „Туистърс“, продължение на филма от 1996 година. Новата порция преследване на торнадо с висока доза адреналин са гледали 11 269 зрители, а приходите възлизат на 157 556 лева за двете седмици в кината.

Четвърти

Фестивалът за улични изкуства 6Fest ще има пътуващи издания в три нови града – София (14 септември), Стара Загора (20 – 21 септември) и Бургас (11 – 12 октомври), съобщават организаторите.

„Още от втората ни фестивална година се роди мечтата 6Fest да бъде и пътуващ уличен фестивал, и с всяка следваща година работим за нея. За да оживяваме и правим по-щастливи нашите градове чрез изкуства“, казват от 6Fest

Всички събития ще са с вход свободен, а зрителите ще видят цирк, куклен театър, огнено изкуство, кокили, танци.

В София, на площад „Света Неделя“, ще има клоунадно представление „Илюзии с Маг Русев“ на Даниел Русев от театър „Хамелеон“, „Музика на кокили“

Министерството на културата на Франция взе мерки за забрана на изнасянето от страната на двата пистолета, принадлежали на Наополеон Бонапарт, с които императорът е възнамерявал да се самоубие при първата си абдикация, съобщи АФП. Реликвите трябваше да бъдат предложени за продажба на аукцион в неделя. 

Пистолетите са част от културното наследство и историята на изкуството на Франция и трябва да бъдат разглеждани като национална ценност, се казва в мотивите, публикувани в "Държавен вестник" (Journal officiel) в събота. 

Решението идва в навечерието на търга във Фонтенбло, Париж. 

Ако бъдат признати за национална ценност, пистолетите няма да бъдат изнасяни от Франция освен за краткосрочни периоди със задължително връщане. 

Отказът на държавата да издаде сертификат за износ дава начало на период от 30 месеца, през който френската админис

Със спектакъла "Опит за летене" - по Йордан Радичков, Драматичният театър "Сава Огнянов" в Русе ще открие новия творчески сезон.

Премиерата ще се състои на 13 септември тази година в Доходното здание в града, съобщи пиарът на културния институт Дидо Илиев. 

Режисьор на постановката е Недялко Делчев, сценограф е Борис Хаджигеоргиев, композитор е Пламен Мирчев-Мирона, а видеото е на Димитър Сарджев. В спектакъла участва почти цялата трупа на Русенския театър, като гост е актьорът Алексей Кожухаров.

Програмата през идния месец включва и "Духът на поета", като представлението ще се играе на 19 септември и е посветено на Деня на независимостта на България - 22 септември. Режисьор е Ивайло Ненов, сценографията и костюмите са на Петя Боюкова. Музиката е на Пламен Мирчев-Мирона. Участват актьорите Кадри Хабил, Милен Димитров и Борислав Апостолов.

Втората п

С две нови заглавия и участие в Празниците на изкуствата "Аполония" в Созопол със спектакъла „Всичките наши тела“ по текстове на Георги Господинов започва новият творчески сезон на Драматичен театър „Невена Коканова“ – Ямбол. Това съобщи заместник-директорът на културния институт Румяна Стефанова. 

„Всичките наши тела“ ще бъде представен на Празниците на изкуствата „Аполония“ в Созопол на 31 август.

Спектакълът на режисьора Мартин Киселов получи три номинации на тазгодишните театрални награди „Икар“.  Вълчо Янев бе отличен за поддържаща мъжка роля. Постановката получи и две награди от „Друмеви театрални празници“ в Шумен – за режисура и за музиката на Калин Николов.

„Това е една ретроспекция на човешкия живот, представена по интересен начин. Текстовете са по прои

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
„Силна вода“ открива есенното издание на кинофестивала „24 през 2024“
Филмът „Силна вода“ открива този петък, 20 септември, есенното издание на фестивала за българско класическо кино „24 през 2024“. Вечерта в кино „Одео ...
В Силистра откриха изложба с творби на художници, поставили началото на изобразителното изкуство в града
Изложба със заглавие „Първите“ беше открита в Художествената галерия в Силистра. Тя е с творби от фонда на галерията, дело на художници, поставили началото на изобрази ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Авансцена
5242
Авансцена

Васил Петров отбелязва 30 години в музиката с турне The Best of

Васил Петров отбелязва 30 години в музиката с турне, наречено The Best of, заедно с Врачанската филхармония, с диригент Христо Павлов, съобщават от екипа на изпълнителя.Концертите започват от Варна на 9 август, следват 10 август – Каварна, 11 август – Попово, 12 август – Велико Търново, 13 август – Сливен, 14 август – Кърджали, 15 август – Черноморец, 16 август – Несебър, 17 август – Бургас, 18 август – Поморие, 19 август – Свети Влас, и 1 септември – Пловдив.

| 04 Юли 2024, 13:50 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Васил Петров отбелязва 30 години в музиката с турне The Best of
Васил Петров отбелязва 30 години в музиката с турне The Best of
Снимка © DFA

Васил Петров отбелязва 30 години в музиката с турне, наречено The Best of, заедно с Врачанската филхармония, с диригент Христо Павлов, съобщават от екипа на изпълнителя.

Концертите започват от Варна на 9 август, следват 10 август – Каварна, 11 август – Попово, 12 август – Велико Търново, 13 август – Сливен, 14 август – Кърджали, 15 август – Черноморец, 16 август – Несебър, 17 август – Бургас, 18 август – Поморие, 19 август – Свети Влас, и 1 септември – Пловдив

Драмата „Шогун“ спечели най-много съпътстващи награди „Еми“ в историята за един сезон на телевизионен сериал - 14, на церемония в неделя вечерта, съобщи АП.

„Мечката“ бе отличен със седем съпътстващи награди „Еми“, включително за най-добра гостуваща актриса в комедиен сериал, която бе връчена на Джейми Лий Къртис. 

Съпътстващите „Еми“ (Creative Arts Emmy) са част от наградите „Еми“, които се присъждат за технически постижения в американските телевизионни програми. Обикновено те се връчват на служители зад кулисите, като дизайнери на продукции, декоратори, видеомонтажисти, дизайнери на костюми, оператори, кастинг режисьори и звукорежисьори. Към тях спадат и награди за анимационни програми, реклами и гостуващи актьори.

Водещите цяла вечер повтаряха „Шогун“ в театър „Пийкок

Изложба по повод 105 години от рождението на Николай Хайтов представя 17 пана със снимки на рисунки по творби и филми на автора.

Експозицията в народното читалище "Алеко Константинов - 1907", в село Марково, община Родопи, бе открита от сина на писателя - Здравец Хайтов, и кмета на селото Десислава Терзиева.

"Изложбите по повод годишнината са три. Идеята е те да пътуват и да бъдат представяни в различни части на Родопите. Това са изложби с плакати по класическите филми и пиеси на Хайтов, дърворезби и илюстрации на ученици, избрани след конкурси на фондация "Памет". Публиката от Смолян, Чепеларе, с. Яврово и Куклен вече се запозна с творбите, предстои те да бъдат представени на още места“, каза Здравец Хайтов.

По думите му творбите на учениците са съвременният прочит на разкази, писани преди повече от 50 години.

През 2017 година фондацият

Танцовият състав “Луди млади” към Средно училище “Сава Доброплодни” в Шумен спечели бронзов медал на финалите на Dance World Cup в чешката столица Прага, в конкуренцията на 40 състава от 37 държави, съобщи хореографът на формацията Борис Иванов.

По думите му тридесет и двамата танцьори от „Луди млади“, на възраст от 14 до 21 години, са представили на световното първенство по танци две изпълнения – „Средногорци" и "Пирински танц". Първото е на доц. Георги Хинов, а второто е по моя хореография, отбеляза Иванов и благодари на своите възпитаници, на ръководството на училището, на настоятелството на учебното заведение и на всички, подпомогнали участието на танцьорите на „Луди млади“ на най- престижния световен форум за танци.

Борис Иванов и танцьорите от състава ще дадат пресконференция в Националния пресклуб в Шуме

Международният конкурс „Дунава, толкова син – един евъргрийн в нова светлина“ търси нова съвременна филмова интерпретация на валса на Йохан Щраус „На хубавия син Дунав“, съобщиха от Община Виена/ Международни офиси - София.

"На хубавия син Дунав" е една от най-известните музикални композиции в света, оставила трайна следа и в историята на киното. Валсът многократно е участвал в създаването на емблематични филми като „Гранд хотел“ с Грета Гарбо и „2001: Космическа одисея“ на Стенли Кубрик.  

В столицата на Австрия 2025 година е обявена за Година на Щраус, припомнят от Община Виена/Международни офиси - София. Виенският фестивал за късометражно кино Vienna Shorts и компанията „2025 - година на Йохан Щраус“ търсят съвременни кинематографични интерпретации, за да покажат популярното музикално произведение в нова светлина. В конкурса могат да участват музикални видеокли

Йоанна Русева – цигулка, и Гийом Венсан – пиано, ще свирят на 22 юни в камерна зала "България", в рамките на 55-ото издание на "Софийски музикални седмици", съобщават от екипа на фестивала.

По думите им музикантите ще поднесат разнообразна музикална програма, изпълнена с виртуозност и осезаема емоционалност, посветена на жените композиторки и изследваща уникалния стил и изказ на Клара Шуман, с необичайния й хармоничен език и оригинален почерк. Поетиката на Алма Малер е следващият обект.

Втората част проследява пътя на няколко големи авторки от ХХ век – Галина Устволская и Адриана Хьолски с български премиери на творбите им.

В програмата на концертите са любимите песни на Васил Петров от различни негови албуми, като за първи път ще има и поредица от латино теми (Besame mucho, Quando, Quando, Quizas Quizas Quizas), както и познатите, и обичани, но в напълно нови аранжименти авторски „Другият“ и „Подслон в дъжда“, поп класиките Killing me softly, Can`t take my eyes of off you, френската класика на Мишел Льогран – I will wait for you, знаковите песни на The Beatles като Yesterday, Michelle, рок класиката Soldier of fortune и евъргрийните на Франк Синатра – My Way,  Fly me to the moon, Strangers in the night, New York, New York и още теми от 14-те му албума, записани през годините. 

Специален гост в програмата е цигуларката с награди от международни конкурси Зорница Иларионова. Тя ще партнира на Васил Петров в няколко песни и ще представи класически и филмови теми, отличени с „Оскар“. За джаз линията се грижат Йордан Тоновски (пиано), Христо Минчев (бас) и Кристиан Желев (барабани).

Три седмици след премиерата му „Аз, проклетникът 4“ продължава да е начело на зрителския интерес, сочат обобщените данни от киносалоните. Приключенията на Гру, който заедно с част от миньоните трябва да се справи с хлебарко-подобния злодей Максим Ле Мал, са гледани вече от 107 273 зрители и има 1 325 655 лева от продажби на билети.

На втора позиция е друга анимация – „Отвътре навън 2“, който е по екраните вече месец и половина. Как към познатите вече Радост, Тъга, Бяс лют, Страх и Отврат, се присъединява Тревожност, са разбрали общо 157 705 зрители, а приходите от билети са 1 942 833 лева.

Трети по ред е „Туистърс“, продължение на филма от 1996 година. Новата порция преследване на торнадо с висока доза адреналин са гледали 11 269 зрители, а приходите възлизат на 157 556 лева за двете седмици в кината.

Четвърти

Фестивалът за улични изкуства 6Fest ще има пътуващи издания в три нови града – София (14 септември), Стара Загора (20 – 21 септември) и Бургас (11 – 12 октомври), съобщават организаторите.

„Още от втората ни фестивална година се роди мечтата 6Fest да бъде и пътуващ уличен фестивал, и с всяка следваща година работим за нея. За да оживяваме и правим по-щастливи нашите градове чрез изкуства“, казват от 6Fest

Всички събития ще са с вход свободен, а зрителите ще видят цирк, куклен театър, огнено изкуство, кокили, танци.

В София, на площад „Света Неделя“, ще има клоунадно представление „Илюзии с Маг Русев“ на Даниел Русев от театър „Хамелеон“, „Музика на кокили“

Министерството на културата на Франция взе мерки за забрана на изнасянето от страната на двата пистолета, принадлежали на Наополеон Бонапарт, с които императорът е възнамерявал да се самоубие при първата си абдикация, съобщи АФП. Реликвите трябваше да бъдат предложени за продажба на аукцион в неделя. 

Пистолетите са част от културното наследство и историята на изкуството на Франция и трябва да бъдат разглеждани като национална ценност, се казва в мотивите, публикувани в "Държавен вестник" (Journal officiel) в събота. 

Решението идва в навечерието на търга във Фонтенбло, Париж. 

Ако бъдат признати за национална ценност, пистолетите няма да бъдат изнасяни от Франция освен за краткосрочни периоди със задължително връщане. 

Отказът на държавата да издаде сертификат за износ дава начало на период от 30 месеца, през който френската админис

Със спектакъла "Опит за летене" - по Йордан Радичков, Драматичният театър "Сава Огнянов" в Русе ще открие новия творчески сезон.

Премиерата ще се състои на 13 септември тази година в Доходното здание в града, съобщи пиарът на културния институт Дидо Илиев. 

Режисьор на постановката е Недялко Делчев, сценограф е Борис Хаджигеоргиев, композитор е Пламен Мирчев-Мирона, а видеото е на Димитър Сарджев. В спектакъла участва почти цялата трупа на Русенския театър, като гост е актьорът Алексей Кожухаров.

Програмата през идния месец включва и "Духът на поета", като представлението ще се играе на 19 септември и е посветено на Деня на независимостта на България - 22 септември. Режисьор е Ивайло Ненов, сценографията и костюмите са на Петя Боюкова. Музиката е на Пламен Мирчев-Мирона. Участват актьорите Кадри Хабил, Милен Димитров и Борислав Апостолов.

Втората п

С две нови заглавия и участие в Празниците на изкуствата "Аполония" в Созопол със спектакъла „Всичките наши тела“ по текстове на Георги Господинов започва новият творчески сезон на Драматичен театър „Невена Коканова“ – Ямбол. Това съобщи заместник-директорът на културния институт Румяна Стефанова. 

„Всичките наши тела“ ще бъде представен на Празниците на изкуствата „Аполония“ в Созопол на 31 август.

Спектакълът на режисьора Мартин Киселов получи три номинации на тазгодишните театрални награди „Икар“.  Вълчо Янев бе отличен за поддържаща мъжка роля. Постановката получи и две награди от „Друмеви театрални празници“ в Шумен – за режисура и за музиката на Калин Николов.

„Това е една ретроспекция на човешкия живот, представена по интересен начин. Текстовете са по прои

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
„Силна вода“ открива есенното издание на кинофестивала „24 през 2024“
В Силистра откриха изложба с творби на художници, поставили началото на изобразителното изкуство в града
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.